Завантаження... (0%)

Свято спорту, совісті та людської пам’яті

У неділю в спортивних залах Рокитнівської ЗОШ №3 пройшов традиційний волейбольний турнір, присвячений пам’яті нашого земляка Олександра Бекещука, який загинув у афганській війні, та чергової річниці (26-ої) з дня виводу радянських військ з Афганістану. Чим запам’ятається цей турнір його учасникам та вболівальникам? Найкращими враженнями від справжнього спортивного дійства, яке відзначалось високим рівнем ігрової майстерності, змагальної напруги, безкомпромісністю і водночас атмосферою дружби і глибокої взаємоповаги давніх друзів-суперників. А ще дуже високим рівнем організації змагань.
З сусідньої Сарненщини прибуло дві волейбольних команди на чолі з головою Сарненської районної ради Миколою Драганчуком та головою Сарненської районної спілки воїнів Афганістану Геннадієм Радьком. Рокитнівщину представляли три волейбольних колективи.

   4Z6A6268Відкриття відбулося за всіма канонами і правилами змагань поважного рівня. Під звуки Державного Гімну України ветеран і капітан рокитнівських волейболістів-афганців Іван Боюка підняв Державний прапор України, гостей зустріли розкішними короваями на вишитих рушниках голова Рокитнівської районної спілки ветеранів Афганістану Василь Панько та його побратим воїн-афганець Олег Кибукевич. Учасників турніру вітали, бажали чесної боротьби та високих результатів у змаганнях голова райдержадміністрації Микола Кушнір, голова районної ради Руслан Дубовець, голова районної спілки воїнів-афганців Василь Панько.

4Z6A6327   Після дотримання всіх офіційних норм і процедур відкриття змагань розпочалася цікава й інтригуючи боротьба у двох спортивних залах. Змагання пройшли за коловою системою, тож кожна команда провела по чотири зустрічі. Про ігрову рівновагу, спортивну напругу свідчать і результати ігор, більшість з яких закінчилася з рахунком – 2:1. Найуспішніше пройшли турнірну дистанцію волейболісти рокитнівського «Енергетика», які здолали всіх суперників і виграли головний приз змагань. Друге місце посіла теж рокитнівська команда «Будівельник», яка поступилася лише переможцю турніру. Третіми були волейболісти сарненського «Захисника», які здобули «бронзу» в очному поєдинку зі своїми замляками волейболістами «Депутата». Всі призери були нагороджені кубками та грамотами, які отримали з рук перших керівників нашого району. Також було відзначено спеціальними призами кращих волейболістів в ігрових амплуа – кращим різноплановим гравцем було визнано гравця команди «Захисник» з Сарн Анатолія Абрамовича, а кращим нападником – гравця рокитнівської команди «Будівельник» Віктора Кириловця. А ще були грошові премії командам-переможницям від народного депутата України Василя Яніцького, які спільною позицією всіх волейболістів вирішено передати в родини Олександра Бекещука, в пам’ять якого проводився турнір, та воїна-афганця Петра Павлушенка, що пішов з життя напередодні проведення цього турніру.

Так само урочисто була завершена і офіційна частина турніру. Проте це ще не був кінець зустрічі бойових побратимів, колег і просто друзів. В одному з розважальних закладів Рокитного для них було підготовано хороший святковий стіл, за яким учасники турніру вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, кому не судилося повернутися з пекельного Афганістану живим та воїнів-афганців, які пішли з життя після бойових подій, продовжили дружнє спілкування, обмін враженнями, спогадами, надіями…4Z6A6337

 

Наостанок слід згадати про тих небайдужих людей, завдяки яким і стало можливим це свято спорту, пам’яті, совісті та обов’язку. Голова районної спілки ветеранів Афганістану Василь Панько, на плечі якого випала організація турніру, щиро вдячний районній владі в особах голови районної ради Руслана Дубовця та голови райдержадміністрації Миколи Кушніра, які самі є спортсменами і підтримують спорт та здоровий спосіб життя, народному депутату Василю Яніцькому, приватним підприємцям Олександру Макарчуку, Віктору Кириловцю та генеральному спонсору турніру Вадиму Татусю за їхній внесок в успішне проведення цьогорічного традиційного волейбольного турніру.

 

Автор: Леонід Іщук

За матеріалами: Газета «Новини Рокитнівщини» № 17-18 (922-923)

05.03.2015

. © 2014 У разі використання матеріалів сайту посилання на tatus.com.ua є обов'язковим.