Завантаження... (0%)

Коли хата не скраю

rosava_02Соціально відповідальний бізнес в Україні – явище нове. На багатьох підприємствах питання допомоги місту й турбота про працівників за виробничими питаннями потрапляють у розряд навіть не другорядних, а перебувають у розділі «Різне». Проте, за бажання, відшукати вітчизняні компанії , що будують роботу від зворотного й від цього тільки виграють, усе-таки можна. У пошуках за тридев’ять земель вирушати не потрібно: одне з найбільших приватних акціонерних товариств «РОСАВА», що в Білоцерківському районі, впродовж 40 років вирішує питання гармонійного поєднання економічного прогресу та соціального розвитку.

У філософії життя – потреба добра

Корені добрих справ закладені з перших днів роботи заводу й упродовж чотирьох десятиліть, незалежно від форми власності, господарів, залишаються міцними й уже дали розлоге продовження в сьогоденні.

– Соціальна відповідальність для нас – це не спонсорство й реклама, а щира зацікавленість у наданні громаді міста ширших можливостей для розвитку, поліпшенні рівня життя кожного заводчанина,– коментує стратегічне бачення розвитку соціальної складової в загальному портфелі товариства голова правління – генеральний директор ПрАТ «РОСАВА» Вадим Татусь. – Ось так розвиток українського суспільства став невід’ємним аспектом стратегії компанії .

 

У родині Дьяченків усі працюють на “РОСАВІ”

І хоча не вдалося побачити на прохідній чи в цехах відоме гасло «Кадри – вирішують усе» із цим не просто погоджуєтеся, а всіляко культивуєте його в щоденному житті?

Найбільшим капіталом підприємства є персонал – компетентний, здатний до навчання й вирішення поставлених завдань. Кадрова політика спрямована на дотримання балансу між економічною й соціальною ефективністю використання людських ресурсів, своєчасне забезпечення підрозділів підприємства кваліфікованими працівниками, задоволення соціально-економічних очікувань. Матеріальна та моральна мотивація колективу, шанобливе ставлення до ветеранів, сформована система підготовки та підвищення кваліфікації персоналу, адаптація молодих фахівців – це відповідальний напрямок у підвищенні ефективності роботи команди «РОСАВА». Така політика працює стосовно чотирьох тисяч працюючих. Щоб завершити кадрову тему, додам, що майже 40 відсотків у загальній чисельності становлять працівники у віці до 40 років.

Золото «РОСАВИ»

В умовах ринкової економіки важливим інструментом, що забезпечує стабільність підприємства й підвищення його конкурентоспроможності на ринку, є професійне навчання персоналу. Ви й тут ідете в ногу із часом?– цікавимося в директора з персоналу та адміністрування Олени Дьоміної.

Підприємство співпрацює з базовим училищем – Державним вищим навчальним закладом «Білоцерківський механіко-енергетичний технікум» і Українським державним хіміко-технологічним університетом. 84 працівники наразі навчаються у вишах на заочній формі навчання. Працевлаштовано 20 нещодавніх випускників технікуму.

Робота з кадрами – вимога сьогодення, без якої не отримаємо перепустку в день завтрашній. Здатність і бажання персоналу підприємства навчатися швидше за своїх конкурентів, є надійним фактором, що забезпечує ефективне функціонування підприємства на ринку праці, товарів і послуг.

Є в нас і свої, перевірені часом, рецепти: внутрішнє навчання та присвоєння кваліфікації на виробництві. Це вимушений крок, адже жоден навчальний заклад не проводить підготовку робітничих професій для шинного виробництва . АТ «РОСАВА» навчає в цехах 85 професіям і забезпечує процес власними викладачами та інструкторами. За перше півріччя 2013 усіма видами й формами навчання було охоплено 1272 особи.

Турбота про мешканців дитячого будинку “Волошка” залишається незмінною впродовж багатьох років

А чи має товариство рецепт залучення молоді, за якою майбутнє відомого виробника шин?

Особливі пряники – це турбота на ділі про кожного випускника ліцею, коледжу чи вузу. Для тих, хто бажає працювати після школи, є можливість навчатися без відриву від виробництва. Гарантія кар’єрного росту– ще один плюс для молодих робітників, інженерів і менеджерів. Для них передбачено соцпакет (надання додаткових навчальних відпусток, їхня оплата, соціальні пільги, оплата лікарняних листів).

Ми прагнемо, щоб працівникам було цікаво працювати й рости професійно.

Які якості необхідно мати, щоб стати членом команди?

Ми цінуємо своїх працівників і заохочуємо такі якості, як професіоналізм, цілеспрямованість, ініціативність, творчий підхід, швидка орієнтація в екстремальній ситуації та відповідальність за загальний результат.

Від батька до сина – трудова родина

Кращий приклад стабільності колективу – трудові династії. Чи багаті ви на такі приклади?

Такі родини на «РОСАВІ» – спражній золотий фонд підприємства, майже двадцять сімей передають досвід і навички з покоління в покоління. Адміністрація підприємства підтримує традиції трудових династій. Часто члени родини працюють на різних ділянках, але дух взаємодопомоги, вболівання за єдину справу підприємства допомагає досягати найвищих вершин.

Голова правління – генеральний директор ПрАТ “РОСАВА” Вадим Татусь

 1283 ветерани виробництва працює на підприємстві, мають високі продуктивні та якісні показники праці та є наставниками молоді.

 40 багатодітних сімей налічується на «РОСАВІ»

Плинність персоналу за останні роки б’є рекорди на багатьох підприємствах. А чи стабільно вцьому плані на «РОСАВІ»?

Із початку року плинність персоналу становить лише 3,8 відсотка – найнижчий відсоток у галузі. А це вже головна ознака здорового колективу.

Ще один привід для гордості – наші працівники мають можливість донести свою думку до керівництва та вирішувати актуальні питання. Для цього в компанії діє корпоративна газета, розташовані ящики зворотного зв’язку, проводяться робочі збори й зустрічі керівництва з колективом.

У зоні особливої уваги

У кабінеті керуючого справами Миколи Фокши привернули увагу календарі з дитячими малюнками. Їх підприємство випускає дев’ять років, із часу створення центру дитячої творчості, що безкоштовно відвідують діти працівників. Із кращих малюнків щороку складають календар.

Поруч на столі – листи з проханнями про допомогу.

– На підприємстві працює 183 інваліди ,– розповідає Микола Васильович. – які відчули себе необхідними підприємству й державі. Вони мають можливість користуватися соціальним пакетом пільг, що існують на підприємстві.

«РОСАВА» не відгородилася від проблем міста парканом, а тому допомога дитячим будинкам, психоневрологічному інтернату – стала потребою не лише в дні свят. Проте за допомогою сюди йдуть не лише працівники чи ветерани. Уже вдруге надали допомогу інваліду війни Мотроні Паршиній, виділяються кошти для добудови церкви, ремонту школи, надають техніку для прибирання міста від снігу тощо.

А які соціальні гарантії закріплені в колективному договорі?

У ньому встановлені взаємні зобов’язання між компанією і працівниками. Соціальний пакет включений у колективний договір – це і добровільне медичне страхування, функціонування підрозділу, що забезпечує гарячим харчуванням і молоком робітників виробництв, тощо. Пільгові путівки в дитячі оздоровчі табори та на відпочинок, підтримка спорту, забезпечення питного режиму, медичних здоровпунктів.

І так уже сорок років поспіль: виробничі успіхи проростають за прохідною такими потрібними місту і його жителям справами.

 

Автор: Вікторія ЛЯХОВЕЦЬ

За матеріалами: «ЧАС КИЇВЩИНІИ»

 

. © 2014 У разі використання матеріалів сайту посилання на tatus.com.ua є обов'язковим.